Újabb magyar siker Párizsban, Pap Bianka bronzérmes
2024. szeptember 05. 18:16
A magyar sportoló a 400 méteres gyorsúszás döntőjében végzett a harmadik helyen a paralimpián. Ezzel megszerezte a magyar csapat hatodik érmét a játékokon.
2024. szeptember 05. 18:16
3 p
2
1
26
Mentés
Nyitókép: MPB/Szalmás Péter
Csütörtök este két magyarért is szoríthattunk a 400 méteres gyorsúszásban, az S10-es kategória döntőjében a párizsi paralimpián. Az ebben a számban három éve, Tokióban ezüstérmes, 2022-ben világbajnok Pap Bianka 4:40.84 perccel megnyerte a második futamot, összességében pedig a harmadik legjobb időt úszta, míg Hotz Csenge a saját mezőnyében negyedik lett 4:53.18-cal, amellyel nyolcadikként befért a fináléba.
A döntőben Pap sokáig versenyben volt az ezüstéremért, ám aztán kicsit visszaesett, de a harmadik helye nem forgott egy pillanatig sem veszélyben, s végül bronzérmet nyert 4:35.63-as idővel.
A győztes a kanadai Aurélie Rivard (4:29.20) lett, a második az amerika Alexandra Truwit (4:31.39). Az idei paralimpiai játékokon ez volt a magyar csapat hatodik érme.
A paralimpiai újonc Hotz Csenge számára már az is ajándék volt, hogy bejutott a döntőbe. A még csak 16 éves paraúszó a nyolcadik idővel lett döntős, ahol remek teljesítményt nyújtott, egy helyet javított, és végül hetedik lett (4:53.31).
Az esti programban még egy magyar úszó érdekelt: a múlt csütörtökön 400 gyorson aranyérmet szerző Konkoly Zsófia ezúttal 200 vegyesen (SM9-es kategória) harcol a döntőben, ahova a legjobb idővel került be.
Olimpia, labdarúgó Európa-bajnokság és persze, Szoboszlai Dominik minden mennyiségben – volt miből válogatni az óesztendő legnépszerűbb Mandiner-sporthírei között!
A birkózólegenda 77 évesen sem lassít: gyerekeket oktat, élménybeszámolókat tart. Mint meséli, súlyos autóbalesete is a jellemét formálta, ahogyan az apósával, Sinkovits Imrével folytatott, vasárnapi ebéd utáni beszélgetések is. Az életéről szóló könyv címe is sokatmondó: „Átmegyünk a falon”...
Már a nem mindennapi gyermekkor különleges jövőt ígért, amely bekövetkezett: klasszis öttusázónk 23 évesen teljesítette élete álmát, és egy csapásra nemzetközi ismertségre tett szert. Gulyás Michelle többek között azt is elárulta, hogy főhadnagyként és egykori szertornászként miként küzd majd meg az ORC-vel.
A sportvezető reméli, hogy legutóbbi kitüntetése nem egy életpálya lezárása, hiszen még rengeteg tennivalója akad. Személyes sikerének tartja, hogy Párizsban mindegyik magyar aranyéremért élőben szurkolhatott, és bízik benne, hogy a budapesti olimpia megrendezése nem csak egy álom marad. Interjúnk!